FO: Polak ograł rewelację wielkiego szlema!

Hubert Hurkacz sprawił polskim kibicom niespodziankę. Tenisista, który do French Open zakwalifikował się przez kwalifikacje, pokonał ćwierćfinalistę poprzedniego wielkoszlemowego turnieju, Tennysa Sandgrena!

Hurkacz to nadzieja polskiego tenisa. Młody zawodnik notuje coraz lepsze rezultaty w seniorskich zawodach, czego efektem był awans do głównego turnieju rozgrywanego na kortach Rollanda Garrosa. Na początek, 21-latek zmierzył się z notowanym o ponad 130 miejsc wyżej Tennysem Sandgrenem, ćwierćfinalistą ostatniego Australian Open. Polak nie popełniał błędów, dobrze serwował i miał problemów z returnem. Amerykanin miał problem z odpowiedzią. To sprawiło, że Hurkacz wygrał pierwsze dwa sety rezultatem 6:2. W trzeciej partii Sandgren odżył ogrywając polaka do trzech.

Hurkacz nie stracił rezonu w czwartym secie. Polak wziął się do pracy, przełamał Sandgrena i pokonał go – w jak się okazało decydującej partii – 6:3. 21-latek już teraz osiągnął nadspodziewanie dobry wynik we Francji. Teraz polskich kibiców czekają olbrzymie emocje. Hurkaczh zmierzy się z turniejową”trójką”, Marinem Ciliciem. To triumfator US Open z 2014 roku. Spotkanie odbędzie się na jednym z głównych kortów.

Z pozostałych Polaków, w grze nadal jest Magdalena Fręch, która w drugiej rundzie skonfrontuje się z wyżej notowaną Sloane Stephens. Łukasz Kubot występujący w deblu z Marcelo Melo, czeka na swoje spotkanie.

 

fot: rolandgarros.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *