Krok od sensacji. Radwańska z problemami w drugiej rundzie Wimbledonu

W meczu pierwszej rundy Wimbledonu Agnieszka Radwańska (32) pokonała znajdującą się na 195. miejscu w rankingu WTA Elenę-Gabrielę Ruse 6:3, 4:6, 7:5 broniąc po drodze sześć piłek meczowych. Pojedynek Polki i Rumunki trwał dwie godziny i czterdzieści minut.

Dla Agnieszki Radwańskiej pierwszy mecz podczas wielkoszlemowego Wimbledonu miał być spacerkiem okazał się bardzo trudną przeprawą. Polka była o krok od odpadnięcia z turnieju. 20-letnia Ruse sprawiła polskiej tenisistce ogromne problemy. W trzecim secie „Isia” musiała obronić sześć piłek meczowych. Ostatecznie doświadczenie wzięło górę nad młodością, finalistka z 2012 roku okazała się lepsza od wschodzącej nadziei rumuńskiego tenisa.

W środę 29-letnia krakowianka w meczu 2. rundy spotka się z Lucie Safarovą. Zajmująca 66. miejsce w światowym rankingu Czeszka w swoim pierwszym spotkaniu pokonała Katerynę Bondarenko z Ukrainy 6:4, 6:4. Podopieczna Tomasza Wiktorowskiego zagra z zawodniczką naszych południowych sąsiadów po raz szósty. Bilans nie jest jednak korzystny dla polskiej tenisistki. Safarova triumfowała czterokrotnie, Radwańska schodziła zwycięska z kortu tylko raz. W turnieju gry pojedynczej oprócz Radwańskiej występuje także Magda Linette. Druga rakieta Polski swój pierwszy mecz rozegrana we wtorek z reprezentującą Kazachstan Julią Putincewą.

Wynik meczu 1. rundy Wimbledonu:

Agnieszka Radwańska (Polska, 32) – Elena-Gabriela Ruse (Rumunia) 6:3, 4:6, 7:5

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *