Montpellier zwycięzcą Ligi Mistrzów!

Montpellier HB pokonało w finale Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych zawodników HCB Nantes 32:26 i Gracze Patrice’a Canayera pewnie zwyciężyli, a jednym z bohaterów okazał się bramkarz – Vincent Gerardi.

Obie ekipy, od pierwszego gwizdka, wrzuciły piąty bieg i ostro walczyły o każdą piłkę. Szczypiorniści z Montpellier dość szybko zdołali odskoczyć rywalowi na trzy trafienia. Genialnie, między słupkami,  spisywał się Vincent Gerard broniący na poziomie powyżej czterdziestu procent. Zespół Canayera był lepiej poukładany taktycznie, stosował kilka wariantów w defensywie, które zaskakiwały przeciwnika. Montpellier udało się zneutralizować Nicolasa Tournata który był najważniejszym ogniwem w Nantes.

Po przerwie rywale jednak nie odpuszczali i udało im się doprowadzić do wyrównania. Nantes szukało okazji do wykorzystania wolnych przestrzeni, lecz Montpellier po chwili znowu narzuciło tempo, którego przeciwnik nie był w stanie wytrzymać. W końcówce szczypiorniści Thierry’ego Anti’ego popełniali błędy, a Montpellier dumnie kroczyło do przodu. Nantes brakowało koncentracji, zbyt szybko konstruowali akcje, które padały łupem triumfatora rozgrywek. Montpellier HB po piętnastu latach wróciło na szczyt Ligi Mistrzów.

HCB Nantes – Montpellier HB 26:32 (13:16)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *