Fręch z awansem

Magdalena Fręch awansowała do drugiej rundy French Open. Polka, po ciekawym pojedynku, pokonała Jekaterinę Aleksandrową 2:1 (6:3, 3:6, 6:3). Jej kolejną przeciwniczką będzie Sloane Stephens ze Stanów Zjednoczonych.

Polka, na samym starcie, pokazała, że nie jest bez szans i może skutecznie powalczyć. Co prawda Rosjanka przełamała łodziankę, jednak ta odrobiła straty, wyszła na prowadzenie i mogła cieszyć się ze zwycięstwa w pierwszej partii. W drugim secie wyższość potwierdziła jednak Aleksandrowa. Rywalka uwodniła swoją wartość, szybko i sprawnie doprowadzając do wyrównania stanu rywalizacji.

W decydującej partii Fręch straciła serwis. Tenisistka nie poddała się i w szóstym gemie odrobiła stratę. Następnie objęła prowadzenie i nie oddała go do końca. Po solidnych eliminacjach Fręch, jako jedenasta Polka w historii zwyciężyła w głównej drabince międzynarodowych mistrzostw Francji. Łodzianka, w nagrodę, spotka się w środę w drugiej rundzie z Amerykanką Sloane Stephens. Rozstawiona przeciwniczka rozgromiła Holenderkę, Arantxę Rus 6:2, 6:0.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *