Liga Narodów: Trzecie zwycięstwo

Siatkarze reprezentacji Polski wygrali ostatni mecz pierwszego turnieju Ligi Narodów z Kanadą 3:1. Spotkanie odbyło się w Tauron Arenie. Polacy odnieśli w Katowicach i Krakowie komplet zwycięstw. Teraz Polacy przeniosą się do Łodzi, gdzie w następny weekend zagrają w drugiej odsłonie wspomnianych rozgrywek. Rywalami biało-czerwonych będą Francuzi, Chińczycy i Niemcy.

Początek należał do rywali, którzy wpracowali sobie trzypunktową przewagę i czekali na kontrę Polaków. Biało-czerwoni błyskawicznie odnaleźli się, wrócili na właściwe tory i dzięki Jakubowi Kochanowskiemu mogli nieco odetchnąć. Później ożywił się z kolei Aleksander Śliwka. 23-latek stawał się jednym z liderów zespołu i ekipa Vitala Heynena wygrała pierwszego seta.

W drugiej partii, Polacy dążyli do narzucenia własnego stylu gry. Kanadyjczycy próbowali odpierać ataki, zwłaszcza czynił to Graham Vigrass, który dał sygnał do walki. Do samego końca było nerwowo, ale biało-czerwoni wykazali się doświadczeniem. Poza tym, o podwyższeniu prowadzenia zadecydowała dobra postawa Śliwki i Kochanowskiego. Rywale obudzili się w trzecim secie i zasłużenie go wygrali. Najpierw odskoczyli miejscowych na kilka punktów, a później kontrolowali wydarzenia.

Zespół Heynena nerwowo rozpoczął czwartą partię, lecz geniusz Śliwki spowodował, iż Polacy objęli prowadzenie, który przybliżało ich do triumfu. Co więcej, oprócz świetnie dysponowanego Kochanowskiego, mózgiem drużyny okazał się Fabian Drzyzga, który kapitalnie dostarczał piłki partnerom.

Biało-czerwoni pokonali 3:1 Kanadę prowadzoną Stephane’a Antigę i z kompletem punktów prowadzą w tabeli rozgrywek. Polacy udadzą się teraz do Łodzi, gdzie zmierzą się w grupie z Niemcami, Chińczykami oraz Francuzami.

Polska – Kanada 3:1 (25:21, 26:24, 21:25, 25:17) 

Polska: Damian Schulz, Bartłomiej Lemański, Fabian Drzyzga, Michał Kubiak, Aleksander Śliwka, Jakub Kochanowski, Paweł Zatorski (libero) oraz Grzegorz Łomacz, Dawid Konarski, Piotr Nowakowski, Artur Szalpuk

Kanada:Tyler Sanders, Lucas Van Berkel, Stephen Maar, Jason DeRocco, Graham Vigrass, Bradley Gunter, Blair Bann (libero) oraz Nioclas Hoag, Brett Walsh, Ryan Sclater, Steven Marshall.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *