WTA Cincinnati: za ósmym razem się udało. Pliskova lepsza od Radwańskiej

Rozstawiona z numerem dziewięć Karolina Pliskova pokonała w dwóch setach 6:3, 6:3 powracającą po ponad miesięcznej przerwie do rywalizacji Agnieszkę Radwańską podczas rozgrywanego na kortach twardych turnieju Western & Southern Open w Cincinnati. Czeszka po raz pierwszy w karierze okazała się lepsza od polskiej tenisistki. W poprzednich siedmiu konfrontacjach górą była „Isia”, nie oddając rywalce nawet seta.

Dla 29-letniej Radwańskiej, która w poniedziałkowym rankingu znalazła się na 38. miejscu (najniższym od 2007 roku) powrót na światowe korty okazał się zupełnie nieudany. Polka w trwającym niewiele ponad półtorej godziny meczu nie sprawiła większych problemów mistrzyni turnieju w Cincinnati sprzed dwóch lat Karolinie Pliskovej. Czeszka do tej pory nigdy nie wygrała z najlepszą polską tenisistką. W poprzednich spotkaniach była liderka rankingu WTA aż siedmiokrotnie musiała uznać wyższość krakowianki. O 1/8 finału zawodniczka naszych południowych sąsiadów zmierzy się z Białorusinką Aryną Sabalenko.

Szybka porażka w stanie Ohio jest równoznaczna dla Radwańskiej z tym, że nie będzie ona rozstawiona podczas ostatniego turnieju wielkoszlemowego w tym roku – US Open (27 sierpnia – 9 września). Kolejną imprezą, w której Polka weźmie udział będą zawody w New Haven. Przed rokiem w tej amerykańskiej miejscowości „Isia” osiągnęła półfinał, a dwa lata temu cieszyła się z końcowego triumfu.

Wynik meczu 1. rundy:

Karolina Pliskova (Czechy, 9) – Agnieszka Radwańska (Polska) 6:3, 6:3

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *