Robert Lewandowski: Doskonale znam przypadek Glika

– Przygotowania przed Euro a mundialem to zupełnie inna półka. Sam jestem po innym sezonie niż przed mistrzostwami we Francji. Teraz rozegrałem nieco mniej minut. Mam nadzieję, że świeżość będzie widoczna w Rosji w pierwszych meczach – powiedział Robert Lewandowski na pierwszej konferencji prasowej w Soczi.

– Przygotowania przed Euro a mundialem to zupełnie inna półka. Sam jestem po innym sezonie niż przed mistrzostwami we Francji. Teraz rozegrałem nieco mniej minut. Mam nadzieję, że świeżość będzie widoczna w Rosji w pierwszych meczach. Wierzę, że moja forma i naszej reprezentacji będzie zwyżkowała od pierwszego gwizdka sędziego na turnieju. Po przyjeździe na miejsce wszystko poszło sprawnie. Na trening nie jest daleko, warunki zarówno do zajęć jak i mieszkania są naprawdę świetne. Nie można narzekać.

Uraz Glika? Doskonale znam jego przypadek, bo miałem kontuzję praktycznie identyczną jak on, w trudnym momencie, bo przed ćwierćfinałem Ligi Mistrzów. Kamil ma jeszcze troszkę gorzej niż ja. Wiadomość, że do nas wraca, każdego z nas ucieszyła. Glik może pomóc tej reprezentacji. Wiemy, że jego rehabilitacja i trening spowoduje, że szybko wróci do nas. Jak powie, że jest gotowy, to będzie gotowy w stu procentach, będzie walczył bark w bark, bez żadnego strachu.

fot. Marcin Słoka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *