Ukrainka najlepsza w Warszawie. Turniej deblowy dla Polek

Olga Janczuk z Ukrainy pokonała Argentynkę Victorię Bosio 6:3, 4:6, 6:3 i wygrała drugą edycję rozgrywanego na kortach Warszawianki turnieju Warsaw Sports Group Open. W rywalizacji deblistek najlepsze okazały się reprezentantki Polski – Maja Chwalińska oraz Daria Kuczer.

23-letnia Janczuk w swojej karierze wygrała 10 turniejów z cyklu ITF w singlu oraz 4 w deblu. Ukrainka, która w drodze do finału pokonała m. in. Katarzynę Kawę drugi rok z rzędu zagrała w decydującym spotkaniu w stolicy naszego kraju. W ubiegłym roku lepsza od aktualnej 335. zawodniczki światowego rankingu okazała się Martina Trevisan. Włoszka nie zdecydowała się bronić zdobytego w 2017 roku tytuły na polskiej ziemi.

Za wygranie całego turnieju pochodząca z Kijowa tenisistka otrzyma czeka na 25 tys. dol. oraz 50 punktów do rankingu WTA, w którym przesunie się do trzeciej setki.

W rywalizacji deblistek triumfowały Maja Chwalińska oraz Daria Kuczer. Polki w finale okazały się lepsze od innych reprezentantek Polski – Stefanii Rogozińskiej-Dzik i Martyny Kubki.

Finał singla: Olga Janczuk (Ukraina, 5) – Victoria Bosio (Argentyna, 7) 6:3, 4:6, 6:3

Finał debla: M. Chwalińska, D. Kuczer (Polska) – M. Kubka, S.Rogozińska-Dzik (Polska) 3:6, 7:6(5), 10:1

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *