Radwańska odpadła w półfinale. Sabalenka i Wozniacki zagrają o tytuł w Eastbourne

Agnieszka Radwańska przegrała z Aryną Sabalenko 3:6, 6:1, 3:6 w półfinale turnieju WTA na kortach trawiastych w Eastbourne. Finałową rywalką Białorusinki będzie Dunka polskiego pochodzenia Caroline Wozniacki, która po trzysetowym meczu pokonała inną zawodniczkę z polskimi korzeniami Niemkę Angelique Kerber.

W Eastbourne 29-letnia Radwańska powróciła na światowe korty po ponad dwumiesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją pleców. Mimo tak długiej nieobecności w Tourze Polka na brytyjskich trawnikach zaprezentowała się z bardzo dobrej strony osiągając pierwszy od 10 miesięcy półfinał oraz najlepszy wynik w tym sezonie. Kolejnym przystankiem krakowianki będzie rozpoczynający się w poniedziałek wielkoszlemowy Wimbledon. W pierwszej rundzie „Isia” zagra z Eleną -Gabrielą Ruse z Rumunii, która przeszła przez eliminacje.

Dla wschodzącej nadziei białoruskiego tenisa Aryny Sabalenko sobotni finał będzie drugim w tym roku, a trzecim w karierze. Dotychczas Białorusinka przegrywała decydujące spotkania w Tiencinie (2017) oraz w Lugano (2018).

Wyniki meczów półfinałowych w Eastbourne:

Agnieszka Radwańska (Polska) – Aryna Sabalenka (Białoruś) 3:6, 6:1, 3:6

Caroline Wozniacki (Dania, 1) – Angelique Kerber (Niemcy, 4) 2:6, 7:6(4), 6:4

Autor: Igor Szulim

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *