Klafurić trenerem Legii!

fot. Marcin Szymczyk/Legia.Net

Dean Klafurić będzie trenerem Legii Warszawa w sezonie 2018/19. Chorwacki szkoleniowiec podpisał z klubem nowy, roczny kontrakt z opcją przedłużenia o kolejne dwanaście miesięcy. Prowadzona przez Klafuricia drużyna wywalczyła siódmy w historii dublet i w lipcu będzie występować w eliminacjach Ligi Mistrzów.

Chorwat rozpoczął pracę w roli pierwszego trenera Legii w kwietniu. Przejmując zespół w końcówce sezonu, zanotował świetny bilans – w ośmiu meczach odniósł siedem zwycięstw, jedno spotkanie zremisował. Do sztabu szkoleniowego jako asystent trenera zostanie dołączony Ivan Prelec. 30-letni Chorwat ostatnio był szkoleniowcem HNK Gorica, z którym awansował do pierwszej ligi.

„Dean Klafurić przejął Legię w trudnym momencie i doprowadził nas do zdobycia mistrzostwa i Pucharu Polski  Mieliśmy okazję poznać jego styl działania, umiejętności taktyczne, a także sposób pracy z drużyną, którą już dobrze zna i z którą ma dobry kontakt. To wszystko sprawiło, że był jednym z kandydatów na trenera Legii w kolejnym sezonie. Żeby nim zostać musiał nas jeszcze przekonać, że ma plan rozwoju tej drużyny, zgodny z naszymi możliwościami i oczekiwaniami, a także spójny z wizją rozwoju klubu. Mieliśmy kilku kandydatów, z którymi odbyliśmy zaawansowane rozmowy, ale po ostatnich spotkaniach z Deanem, podjęliśmy decyzję, że to on zostanie trenerem Legii w przyszłym sezonie. Życzę mu powodzenia i zapewniam, że dostanie pełne wsparcie całego klubu w realizacji postawionych celów, z których kluczowym jest awans do europejskich pucharów” – powiedział Dariusz Mioduski, prezes zarządu Legii Warszawa.

Źródło: Legia Warszawa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *