French Open: Kubot za burtą w deblu

Łukasz Kubot i Marcelo Melo przegrali 0:2 (4:6, 6:7( z Rohanem Bopanną z Indii oraz Edouardem Rogerem-Vasselinem z Francji w 1/8 finału deblowego Roland Garros. Kubot był ostatnim Polakiem, który został na kortach we Francji.

Początek meczu zapowiadał wyrównaną grę z obu stron. Istotnym momentem był jednak siódmy gem. Wówczas rywale przełamali Kubota i Melo. Polak i Brazylijczyk mogli szybko się zrehabilitować, ale nie wykorzystali czterech break-pointów. Każda z par, do końca seta, wygrywała swoje podania i przeciwnicy zwyciężyli 6:4 w pierwszej partii.

Drugi set rozpoczął się źle dla polsko-brazylijskiego duetu, ponieważ Kubot stracił swój serwis. Później przeciwnicy nieco zaspali w blokach startowych i zrobił się remis 2:2. O wygranej w tym secie decydował tie-break. Niestety, Roger-Vasselin oraz Bopanna stworzyli sobie przewagę i utrzymali ją do ostatnich chwil wygrywając całe spotkanie.

Rywale awansowali do ćwierćfinału, w którym zmierzą się z Nikolą Mekticiem z Chorwacji i Alexanderem Peyą z Austrii, którzy rozstawieni są z numerem 8. W seniorskim Roland Garros nie ma już biało-czerwonych.

Łukasz Kubot/Marcelo Melo – Rohan Bopanna/Edouard Roger-Vasselin 0:2 (4:6, 6:7)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *