W końcu ktoś mocno postawi na Kubicę?

Jak informuje serwis powrotroberta.blogspot.com, redaktor naczelny pisma „Popular Science”, Joe Brown przewiduje, że w niedalekiej przyszłości Robert Kubica ma realne szanse dostać angaż w roli etatowego kierowcy Formuły 1. Dla przypomnienia – w obecnej chwili Polak pełni funkcję rezerwowego ekipy Williamsa.

– Wielu utalentowanych zawodników, w tym m.in. Kubica, nie otrzymują swojej szansy, a za wszystkim stoją ogromne pieniądze, które są potrzebne do utrzymania zespołu Formuły 1. Robert używając jednej ręki, prezentuje lepsze tempo niż Siergiej Sirotkin i Lance Stroll. Jestem pewny, że gdyby miał bogatego ojca lub potężnych sponsorów, to regularnie mógłby startować – ocenił sytuację panującą w F1 Amerykanin.

– Niestety, F1 jest tak drogim sportem, że jeśli nie dysponujesz milionami, to nie możesz występować. Z tego powodu, jeden z najlepszych kierowców musi być rezerwowym, a jego co najwyżej średni koledzy z zespołu ścigają się w każdym wyścigu. Wierzę jednak, że w końcu któraś z ekip da mu szansę i zdecyduje się na niego postawić – dodał Brown.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *