Marciniak nadal w elicie. Tylko Marciniak.

UEFA przedstawiła kategorie sędziowskie na pierwszą połowę sezonu 2018/2019. W elicie znalazł się Szymon Marciniak, który już wcześniej był w topowej klasie arbitrów i nadal w niej pozostaje. 

Szymon Marciniak jest jedynym arbitrem z Polski, który załapał się do sędziowskiej klasy „Elite”. W sumie znalazło się w niej 26 arbitrów: Czterech z Niemiec, trzech z Hiszpanii, dwóch z Anglii, Francji, Włoch, Holandii i po jednym z Czech, Polski, Grecji, Węgier, Portugalii, Rumunii, Rosji, Szkocji, Słowenii, Szwecji oraz Serbii, z której pochodził rozjemca ostatniego finału Ligi Mistrzów, Milorad Mazić.

W niższej klasie „First”, uznanie oficjeli z UEFA znalazło trzech arbitrów prowadzących na co dzień mecze Ekstraklasy: Paweł Gil, Paweł Raczkowski, a także Daniel Stefański. W kategorii „Second”, europejska unia piłkarska, sklasyfikowała Bartosza Frankowskiego. Jeszcze niżej znaleźli się Krzysztof Jakubik i Tomasz Musiał. Wszyscy tworzą grono polskich arbitrów międzynarodowych i zatrudnieni są na kontraktach przez PZPN w roli sędziów zawodowych.

Za sprawy sędziowskie w UEFA odpowiada słynny Pierluigi Collina. Włoch prowadził m.in. finał mistrzostw Świata w 2002 roku, gdy Brazylia pokonała Niemców.

Żródło: ArbiterCafe

Pełen wykaz znajduje się w tym miejscu.
fot: Marcin Szymczyk/400mm/Legia.Net

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *