Liga Narodów Siatkarek: Polki bez szans z Holenderkami

Polskie siatkarki przegrały drugi mecz w tegorocznej Lidze Narodów. Biało-czerwone musiały uznać wyższość Holenderek, które zwyciężyły 3:0 w pierwszym spotkaniu trzeciego turnieju w Apeldoorn. W środę podopieczne Jacka Nawrockiego zagrają z Brazylijkami.

„Oranje” od samego początku przejęły inicjatywę i zbudowały sobie pewną przewagę. Rywalki były lepsze od Polak niemal w każdym elemencie i zasłużenie wygrały pierwszego seta. Przeciwniczki nieco zwolniły tempo w drugiej partii. Zespół Jacka Nawrockiego zdołał nawet wyjść na prowadzenie, które utrzymał do przerwy technicznej. Następnie, Holenderki ruszyły z kopyta i były praktycznie nie do zatrzymania.

W trzecim secie rywalki podkręciły tempo, a Polki nie mogły za nim nadążyć. Szkoleniowiec szukał różnych wariantów, rotował składem, lecz brakowało efektów. Drużynę w ryzach próbowała trzymać Malwina Smarzek. Zawodniczka przyjmowała zagrywkę, zmieniając tym samym docelową pozycję, i przez chwilę biało-czerwone wróciły do gry i przechyliły szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Holandia – Polska 3:0 (25:22, 25:22, 27:25)

Holandia: Stoltenborg, Balkestein-Grothues, Belien, Slöetjes, Plak, Koolhaas oraz Knip (libero), Jasper.

Polska: Pleśnierowicz, Grajber, Efimienko-Młotkowska, Smarzek, Mędrzyk, Kąkolewska oraz Witkowska (libero), Łukasik, Nowicka, Twardowska.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *