Anwil o krok od tytułu

Anwil Włocławek pokonał BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 84:80 w piątym meczu finału Energa Basket Ligi. Włocławianie, którzy zanotowali trzecie zwycięstwo,  są o jeden krok od drugiego w historii mistrzostwa Polski.

W pierwszej kwarcie znacznie lepiej prezentowali się goście. Rywale dobrze czuli się w rzutach z dystansu. Co więcej, grą przyjezdnych dyrygowali zwłaszcza Mateusz Kostrzewski czy Grzegorz Surmacz. Defensywa Anwilu pozostawiała wówczas wiele do życzenia. Później, piąty bieg wrzucili miejscowi. Włocławianie wykorzystywali wolne przestrzenie pod koszem i sprawiali wrażenie na bardziej poukładanych. Liderem był Kamil Łączyński, który dokładał punkty w trudniejszych momentach bądź z niewygodnych pozycji.

Trzecia kwarta to pokaz dominacji Stephena Holta oraz Marca Cartera rzucający wspólnie 21 na 25 punktów Stali. Anwil na chwilę przygasł, grę na barki musieli brać Łączyński oraz Jaylin Airington. W ostatniej partii spory plus należy postawić przy Josipie Sobinie. Chorwacki center punktował i przyczynił się do końcowego triumfu miejscowych.

Anwil Włocławek – BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 84:80

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *