Roland Garros: Kubot i Melo powalczą o ćwierćfinał!

Łukasz Kubot i Marcelo Melo pokonali Roberto Carballesa i Guillermo Garcię-Lopeza 2:0 (6:4, 7:5) i awansowali do trzeciej rundy gry podwójnej turnieju Rolanda Garrosa. O ćwierćfinał mistrzowie Wimbledonu powalczą się z Hindusem Rohanem Bopanną oraz Francuzem Edouardem Rogerem-Vasselinem.

Pierwszy set okazał się niezwykle wyrównany. Jedni i drudzy wygrywali własne serwisy, a przełamanie nastąpiło dopiero w dziesiątym gemie, który przesądził o wygranej Kubota i Melo.  Druga partia była praktycznie identyczna, jak pierwsza. Duet polsko-brazylijski miał dwie piłki meczowe, lecz rywale wybronili się. Mistrzowie Wimbledonu wzięli jednak sprawy ponownie w swoje ręce i wygrali seta, a później całe spotkanie.

Kubot i Melo poprawili już ubiegłoroczny rezultat. Wówczas w drugiej rundzie na kortach we Francji przegrali z Amerykaninem Ryanem Harrisonem i Nowozelandczykiem Michaelem Venusem.

Łukasz Kubot (Polska, 1) / Marcelo Melo (Brazylia, 1) – Roberto Carballes (Hiszpania) / Guillermo Garcia-Lopez (Hiszpania) 6:4, 7:5

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *