Liga Narodów: Argentyna na łopatkach!

Polskie siatkarki wygrały 3:0 (25:11, 25:14, 25:20) z Argentyną w pierwszym spotkaniu turnieju Ligi Narodów rozgrywanym w Bydgoszczy. W środę, biało-czerwone czeka mecz z Niemkami. 

Rywalki nie były w stanie nawiązać walki z Polkami we wtorkowy wieczór. Zespół Jacka Nawrockiego mógł się podobać. Geniusz pokazywała Malwina Smarzek, która świetnie serwowała i skutecznie atakowała ze skrzydeł. Co więcej, z biegiem czasu wyższy bieg wrzuciła Zuzanna Efimienko oraz Agnieszka Kąkolewska. Biało-czerwone okazały się bezkonkurencyjne zarówno w pierwszym, jak i w drugim secie. Przeciwniczki, popełniały co jakiś czas błędy, które przybliżały miejscowe do zwycięstwa.

Trzecia partia? Również dla Polek. Gospodynie turnieju nieco zwolniły, oszczędzały energię przed resztą spotkań, ale potwierdziły klasę i przewagę. W środę, biało-czerwone czeka znacznie trudniejszy rywal – reprezentacja Niemiec. Będzie to trzecia konfrontacja miejscowych z tym krajem za kadencji Nawrockiego. Do tej pory, Polki dwukrotnie po tie-breakach pokonały niemiecki zespół.

Polska – Argentyna 3:0 (25:11, 25:14, 25:20)

Polska: Pleśnierowicz, Kąkolewska, Efimienko, Grajber, Mędrzyk, Smarzek, Witkowska (libero) oraz Łukasik, Nowicka, Bociek, Twardowska, Murek.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *