Polki jadą na mistrzostwa Europy!

Podopieczne Leszka Krowickiego wygrały ze Słowacją 26:21 i pojadą na finały mistrzostw Europy, które odbędą się w grudniu we Francji. Polskie szczypiornistki po raz szósty w historii wezmą udział w tej imprezie.

Polki, tuż przed starciem, mogli sobie pozwolić na porażkę różnicą aż ośmiu bramek. Słowaczki z kolei walczyły o wygraną. Przy sprzyjającym układzie meczów, południowe sąsiadki awansowałyby jako najlepszy zespół z trzecich miejsc w eliminacjach.

Miejscowe były bardziej konkretne w poczynaniach ofensywnych, walczyły, wykazywały zaangażowanie i nie bały się gry w kontakcie. Po kwadransie biało-czerwone stopniowo budowały przewagę. Wartością dodaną była postawa Adrianny Płaczek między słupkami. Polki kotrolowały wydarzenia na boisku i nie pozwalały rywalko ma zbyt wiele. Do przerwy zawodniczki Krowickiego miała pięć bramek zaliczki. Po zmianie stron biało-Czerwone dalej były o klasę lepsze od rywalek. Prym wiodły zwłaszcza Kinga Achruk oraz Joann Drabik. Polki kroczyły po swoje, ręce i robiły to w efektownym stylu. Zwycięstwo było niemalże formalnością.

Polska – Słowacja 26:21 (12:7)

Polska: Płaczek, Kordowiecka – Łabuda, Kobylińska, Roszak, Grzyb, Kudłacz-Gloc, Janiszewska, Zych, Drabik, Rosiak, Lisewska, Szarawaga, Achruk, Sobiech, Urtnowska.

Słowajca: Medvedova, Haladikova – Pastorkova, Minarcikova, Trunkova, Rechtorisova, Patrnciakova, Takacova, M. Skolkova, M. Rajnohova, S. Szarkova , Olsovska, Veselkova, Habankova, Filkova-Trehubova, Rebicova.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *